فریبکاری در فروش با تظاهر به نمایندگی سایما

فریبکاری در فروش با تظاهر به نمایندگی سایما
بررسی صحت و سقم ادعای نمایندگی شرکت سایما در ایران

اگر شما هم جزو طرفداران محصولات شرکت سایما هستید احتمالا بارها اسامی جدیدی از فروشندگان در گوگل برای شما نشون داده شده که اکثرا ادعای نمایندگی شرکت سایما رو دارن و ضمنا تاکید میکنن هيچ کس جز خودشون نماینده سایما نیست و با اين ادعا دو هدف کلی دارن : 
اول اينکه از ديگر فروشندگان کوادکوپتر نخرید و فقط از  اونها بخريد
دوم اينکه هر قيمتي که به شما تحميل کردن شما قبول کنيد
( چون ادعا ميکنن دارن به شما جنس اصل ميفروشن و سایر اجناس بازار یا تقلبی اند یا درجه بندی پایینتری دارن ! )
قبل از اينکه صحت و سقم ادعاي اين فروشگاه ها که هر روز بر تعدادشون افزوده شده و  همديگه رو هم نفي ميکنن بررسي کنيم توجه شما رو به دو  تجربه قديمي جلب ميکنم
در سال 89 ، من و دوستم  هر دو يک مدل دوربين نيکون رو با چند روز فاصله خريداري کرديم ، ابتدا من  دوربين رو از يک فروشگاه قديمي و پرادعا در زمینه ی فروش دوربين ،  واقع در خيابان جم مشهد خريدم که بابتش  330 هزار تومان پرداخت کردم  ،سپس دوستم همين دوربينو بقیمت 290 هزار تومان ، از يک فروشگاه بدون ادعا و طمطراق در خيابان سعدي خريد . عجيب تر اينکه موتور دوربين دوستم هنگام زوم ، بدون صدا کار ميکرد ولي موتور دوربين من موقع زوم، صداي زیادی داشت و بدتر اینکه پس از چند وقت هم فلاش دوربینم سوخت !
به هر حال اين تجربه  به من اين درس رو داد که در کالاهاي خاص که مرجع قيمت رسمي ندارند تفاوت قيمت معنی داری پدیدار میشه و ضمنا خدمات خوب و قيمت مناسب ربطي به شهرت و قدیمی بودن فروشنده نداره
اما تجربه دوم من مربوط ميشه به سال 94  که میخواستم یک کابل otg از فروشگاه اینترنتی مشهور که در صفحه اول سرچ گوگل قرار داشت بخرم ،  این فروشگاه قيمت کابل رو حدود 13 هزار تومان درج کرده بود . من قبل از اينکه کابل رو سفارش بدم ، گذرم به مجتمع ايران کالاي مشهد واقع در خيابان مدرس افتاد و دقيقا همين کابل رو پشت ویترین یک فروشگاه دیدم  و هنگامیکه قيمتشو پرسيدم متوجه شدم که فروشگاه اینترنتی صفحه اول گوگل ! این کابل رو داره حدودا چهار برابر قیمتش میفروشه !
اين دو تجربه رو گفتم که  بدونیم هر که مدعي شد ، لزوما بهترين خدمات رو به شما نخواهد داد و بدتر اینکه ممکنه این شهرت ساختگی سبب گرانفروشی هم بشه
اما  برگردیم به  اصل مطلب که در مورد مدعيان نمايندگي شرکت سايما بود  
کسانی که این ادعا رو دارند اکثرا دوست دارن  فقط  خودشون فروشنده محصولات باشند و تحمل رقیب فروشنده رو ندارن و اگر فروشنده دیگری زیر قیمت اونها کالایی رو بفروشه شروع به سنگ اندازی و تهمت زدن میکنن و بعضا حاضرن هزینه کنن تا رتبه ی فروشگاه اینترنتی رقیب توسط سئوی منفی و بک لینکهای مضر سقوط کنه  و بمرور زمان  از موتور جستجو گر گوگل  دور و نهایتا حذف بشه .
اما نمونه ای از تخریبها و دروغهایی که بکار میبندن تا اجناسشون رو گرانتر بفروشن :
فقط کوادکوپتر من  اصله ! و از بقيه تقلبي هست!
فقط ما نمايندگي سايما هستيم
بقيه اگر کوادکوپتر بفروشن دو روزه خراب ميشه  از ما خیر
فقط ما فروشنده قطعات یدکی هستیم اگر از بقیه خرید کنی بعدا  باید در به در دنبال قطعات یدکی باشی
اينکه ما جنسمون رو خيلي گرونتر ميفروشيم بخاطر اينه که (هر گروني بي علت نيست )
البته ما هم قبول داریم که خیلی از گرونیها بی علت نیست ، و یقینا علت این گرونیها، بی اطلاعی مشتری  از سایر قیمتهای موجود دیگر فروشندگان هست " نه کیفیت بهتر جنس این گرونفروشها.! " مطمئنا مشتری راضی نیست اگر قیمت عرفی یک کالایی 90 تا 100 تومنه بیاد دو برابر پول بده تا مثلا مطمئن بشه جنسش اصل اصله ! 
خب حالا که ادعاهاشون رو مرور کردیم جالبه بدونیم که هیچ دلیلی برای اثبات ادعاهاشون ندارن
مثلا در مورد ادعاي نمايندگي شرکت سايما بايد بهشون گفت  اگر شما نماينده شرکت سايما هستي چرا در وبسايت رسمي  اين شرکت با آدرس http://www.symatoys.com  و یا در سرچ گوگل هيچ اسمي از نمايندگي نيست ؟  اينکه اشخاصي بيان چند تا دامنه متفرقه که داراي اسم سايما باشه درست کنن و بگن ما نمايندگي سايما هستيم که ميشه فريب دادن خلق...
دروغ ، دروغ میاره و این افراد در حاليکه با دروغگویی دوست دارن فروش کوادکوپتر منحصرا دست خودشون باشه و در عين حال به سود معقول هم راضي نيستن و دنبال سودهاي کلان هستن باز با دروغی دیگه ،بحث تقلبي بودن، رو راه انداختن تا روان مشتري رو بهم بريزن و  حکايت همون لباس پادشاه رو تکرار کنن که : فقط کوادکوپتري که ما به شما ميفروشيم کوادکوپتر اصله و بقيه کوادکوپترها تقلبي هستن و وقتي ازشون دليل بخواي که کوادکوپتر شما به چه دليل اصله و از بقيه به چه دلیل تقلبي ؟ دليلی بر ادعاشون ندارن (مثلا مدعي بشن باتري کوادکوپتر فرق ميکنه ، کنترل فرق ميکنه و ... ) بنابراين شروع میکنن به پرت و پلا گفتن  و تکرار این حرف که : اگر از جای دیگه بخرید ضرر میکنید ، فقط از ما بخرید چون کوادکوپتر ما اورجيناله (چون خودشون ميگن!)
دقيقا مثل حکایت  لباس پادشاه  که  مشاوران، هر چه به اون شخص بظاهر خیاط ميگفتن ، تو که ادعای دوختن لباسی زیبا برای شاه داری، پس پارچه و نخ و سوزنت کو؟ و اون جواب ميداد پارچه رو که برش زدم و  الان دارم لباسو با نخ و سوزن میدوزم ولی این یک لباس خاصی هست که شما نمیتونید ببینید! اين دسته افراد هم حتما مزبتهاي اورجينال بودن کوادکوپترشون نامرئيه که کسي نميتونه ببينه !!!
پس ، همانگونه که اونها بدون هیچ دلیلی و فقط با دروغ ادعا میکنن کوادکوپترهای دیگران تقلبي هست ، بقیه هم ميتونن مدعي بشن جنس اونها تقلبیه !  من بارها به کسانيکه تماس گرفتن چرا در بعضی موارد کوادکوپتر شما دارای قیمت پایین تری هست و  آیا این دلیل بر تقلبی بودنه گفتم :
آيا اون کسي که براي شما بحث کوادکوپتر اصل و فيک رو راه انداخته دليلي واقعی برای کوادکوپتر اصل و  تقلبی  داره یا فقط یک مشت حرف تکراری و پوچ رو تکرار میکنن که : هیچ کالایی جز کالای اونها اصل نیست؟  
دوما آيا شما خودتون کوادکوپتر تقلبي در بازار ديديد؟  و آیا برای شما ، " قیمت " ، معیار تشخیص کالا هست یا " کیفیت و مشخصات خود جنس " ؟ مثلا اگر دو تا سوپر مارکت در محله ی  شما دقیقا یک مدل بسته بندی از یک پنیر  رو بفروشن  و یکیشون تصمیم بگیره از ابتدا  ، پنیر رو دو برابر قیمت بفروشه ، مطمئنا هیچ خاصیتی به خاطر این افزایش قیمت به پنیر اضافه نشده و از پنیر دیگر فروشنده هم هیچ چیزی کم نشده .
سوما ، بر فرض محال ، گیریم  کوادکوپتر تقلبي سایما در بازار هست ، بنظر شما ، آيا حداقل يک آگهي از شرکت سايما در اين خصوص نبايد صادر  ميشد که :  مشتريان توجه داشته باشن ، بازار از جنس تقلبي پر شده و حواستون باشه که جنسهاي ديگه رو به جاي جنس سایما به شما نفروشن ؟ به هر حال اگر بحث تقلبی هم وجود داشته باشه از کشور مبدا شروع میشه و چطور در اونجا این مباحث مطرح نیست اما این مدعیان دروغگو کاسه از آش داغتر شدن و اینقدر نگران فروش کوادکوپتر تقلبی هستن؟ ( در حقیقت دلواپس این موضوع هستن که مبادا مشتری یک جنس رو از اونها با قیمت بسیار بالا نخره و از جایی دیگه با قیمتی پایینتر خرید کنه ) 
و چهارما وقتی شرکت سایما نمایندگی در ایران نداره  اینها چجوری شدن نماینده اون شرکت ؟ اگر قرار باشه که یک نفر خودشو نماینده یک شرکت معرفی کنه و بعنوان سند هیچ مدرک واقعی نداشته باشه و  بیاد حرف خودشو سند قرار بده که "چون من میگم نماینده شرکت سایما هستم!  ، پس هستم " دقیقا میشه حکایت این ضرب المثل معروف که : خود گویی و خود خندی ! عجب مرد هنرمندی! 
پس خلاصه کلام اینکه تمام این بحث اصلی و تقلبی بودن کوادکوپتر سایما که راه انداختن و اینکه نمایندگی این شرکت هستند ! فقط و فقط برای اینه که کوادکوپترهاشون رو به قیمت بسیار بالاتر به مشتری ها بفروشن.
بعنوان مثال کار بجایی برسه که  کوادکوپتر syma x8pro  از 1650 تا 2900 قیمت داشته باشه 
اما نکته عجیب اینکه چرا وقتی قصد خرید اینترنتی داریم و مرور چند صفحه بیشتر از نتایج گوگل و به دست آوردن یک قیمت بهتر  ، ممکنه فقط چند دقیقه وقتمون رو بگیره  ، اما از این جستجوی بیشتر صرف نظر میکنیم و  اکثرا خریدها از صفحه اول نتایج گوگل انجام میشه ، صفحه ای که معمولا این فروشگاه های ذکر شده ، با تبلیغات زیادی که از سودهای چند برابری بدست آوردن  قرار دارند و  مشتریها رو به درون سیاه چاله دروغ و حرص و طمع خودشون فرو میبرن .